پنجمین همایش ملی زبان، ادبیات و گفتمان صلح - اسفنده 98

پنجمین همایش ملی زبان، ادبیات و گفتمان صلح – اسفنده ۹۸

تایید شده در گیلارو ✅ – پنجمین همایش ملی زبان، ادبیات و گفتمان صلح – اسفنده ۹۸

آدرس دبیرخانه
آدرس : دانشگاه پیام نور استان قزوین – معاونت پژوهش و فناوری
تلفن: ۳۳۳۷۸۹۳۴-۰۲۸
تلگرام: http://t.me/AllHamayesh_ir
ایمیل: info@conflp.ir
تلفن دبیرخانه: ۰۲۸-۳۳۳۷۸۹۳۴
آدرس وب سایت: http://conflp.ir/fa/

هدف از برگزاری همایش ادبیات

ایجاد بستر مناسب برای آشنایی، هم‌ اندیشی و تبادل اطلاعات بین دانشجویان، اساتید کشور با آخرین نوآوری‌ها و دستآوردها و فراهم آوردن بستری مناسب جهت تعاملات علمی
همگرایی‌های جهانی و تکاپوی صلح عادلانه
ارتقاء سطح دانش محققین، دانشجویان از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی

مبانی سیاسی صلح عادلانه در زبان و ادبیات
فراهم سازی محیطی مناسب جهت عرضه آخرین دستاوردهای علمی کشور در زمینه های مرتبط

فراهم ساختن زمینه ای جهت بروز، رشد مستمر و استفاده بهینه از پتانسیل های موجود در میان اساتید، دانشجویان و فرهیختگان دانشگاهی
تشویق پژوهشگران و متخصصان و ایجاد فضای مناسب جهت ارائه نتایج پژوهشهای آنان
شناخت آراء و اندیشه‌های ادیان، فرهنگ‌ها و تمدن‌ها
ارتقای سطح علمی اندیشمندان، پژوهشگران و دانشجویان از طریق تبادل نظر ادبیات

رشته زبان و ادبیات فارسی بهترین بستر برای ورود به شناخت فرهنگ و عرفان و حتی معارف دینی ما است؛ چون سرفصل‌ها و دروسی که در این رشته تدریس می‌شود هر کدام مسیری است که به دشت‌های وسیع معرفت منتهی می‌گردد. امروزه دامنه ادبیات فارسی بسیار گسترده است به گونه ای که پیش بینی می شود بتوان ده گرایش برای آموزش ادبیات فارسی تدوین کرد؛ یعنی دانشجو طی دو سال بعد یکی از گرایش های علوم بلاغی، ادبیات داستانی و گرایشهای دیگری که می توان در این رشته پیش بینی کرد، مطالعه کند.

اما آنچه امروز در دانشگاهها به عنوان ادبیات فارسی تدریس می شود در کل آشنایی با مجموعه ای از متون نظم ونثر فارسی است در رشته ادبیات فارسی دو شاخه ی اصلی زبان فارسی و ادبیات فارسی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می گیرد که در بخش زبان فارسی مسائل مربوط به زبان شناسی، دستور زبان، اصول و نگارش و ویرایش و در بخش ادبیات، سبک شناسی، نقدادبی، انواع ادبی، تاریخ ادبیات، صنایع ادبی شامل بدیع، معانی و بیان و عروض همچنین متون نظم و نثر کلاسیک مورد بررسی قرار می گیرد.

توانایی‌های ‌لازم و قابل توصیه برای دانشجویان زبان و ادبیات فارسی

اگر یک دانشجوی ادبیات از خواندن یک بیت شعر حافظ و یا خواندن داستانهای شاخص و معروف ادبیات جهان لذت نبرد به اشتباه وارد این رشته شده است چون دانشجوی زبان و ادبیات فارسی باید دروس بسیار متنوع و گسترده ای را در وادی ادبیات فارسی بخواند واگر کسی علاقه مند نباشد این رشته برایش ملال آور می شود. این رشته قلم درست و بیان خوب می خواهد تا بتوان منظور خود را بخوبی تفهیم کرد. همچنین دانشجوی این رشته لازم است که حافظه نسبتا قوی داشته باشد چون بخش عظیمی از مقولات ادبی را باید به خاطر سپرد تا بتوان در مواقع مورد نیاز به آنها دسترسی داشت.

پنجمین همایش ملی زبان، ادبیات و گفتمان صلح - اسفنده 98
پنجمین همایش ملی زبان، ادبیات و گفتمان صلح – اسفنده ۹۸

پاسخی بگذارید