سومین کنفرانس بین المللی فرهنگ، زبان و ادبیات - آبان 98

سومین کنفرانس بین المللی فرهنگ، زبان و ادبیات – آبان ۹۸

تایید شده در گیلارو ✅ سومین کنفرانس بین المللی فرهنگ، زبان و ادبیات – آبان ۹۸

ایمیل: conf@khist.ir
تلفن دبیرخانه: ۰۷۱۳۸۴۳۲۳۴۹
آدرس وب سایت:http://www.iccll.ir
محل برگزاری:شیراز، بلوار پاسداران، روبروی درمانگاه محمد رسول الله، پلاک ۲۳۰. دبیرخانه دائمی کنفرانس ها و کنگره های علمی خوارزمی (ساعت پاسخ گویی تلفنی: شنبه تا پنج شنبه ۸ الی ۱۴ )
شهر: شیراز
روز: ۲۹
ماه: آبان
آخرین مهلت ارسال چکیده۱۳۹۸/۰۸/۲۶
آخرین مهلت ارسال مقالات کامل۱۳۹۸/۰۸/۲۶
آخرین مهلت ثبت نام۱۳۹۸/۰۸/۲۸
تاریخ شروع کنفرانس۱۳۹۸/۰۸/۲۹
تاریخ پایان کنفرانس۱۳۹۸/۰۸/۲۹

محورهای رویداد: فرهنگ، زبان و ادبیات

قدرت این موضوع روایت متون و داستان کاربردشناسی ادبی معناشناسی ادبی تحلیل گفتمان زبان و فرهنگ زبان و تاریخ ادبیات و تاریخ موضوعات مرتبط با فرهنگ زبان ادبیات

ادبیات فارسی

ادبیات فارسی ریشه در ادبیات باستانی ایران دارد که تحت تأثیر متون اوستایی در دوران ساسانی به زبان‌های پارسی میانه و پهلوی اشکانی پدید آمد. ادبیات فارسی نو نیز پس از اسلام و با الگوبرداری از ادبیات عربی در نظم و ریشه‌های دبیری و نویسندگی دوران ساسانی که ادبیات منثور عربی را ایجاد کرده بود در زمینه نثر متولد شد. ادبیات شفاهی فارسی نیز به همان سبک باستانی خود ادامه یافت.

ادبیات فارسی موضوعاتی مانند حماسه و روایات و اساطیر ایرانی و غیر ایرانی، مذهب و عرفان، روایت‌های عاشقانه، فلسفه و اخلاق و نظایر آن را در برمی‌گیرد. برپایه موضوع مورد کاربرد در یک آفریده ادبی فارسی آن را در گستره ادبیات حماسی، غنایی، تعلیمی یا نمایشی قرار می‌گیرد.
ادبیات فارسی چهره‌های بین‌المللی شناخته شده‌ای دارد که بیشتر آن‌ها شاعران سده‌های میانه هستند. از این میان می‌توان به رودکی، فردوسی، نظامی گنجه‌ای، خیام، سعدی، مولانا و حافظ اشاره کرد. گوته بر این باور است ادبیات فارسی، یکی از چهار ارکان ادبیات بشر است.

پاسخی بگذارید